Bitki Besinleri

Bitki Besinlerimizi görmek için lütfen tıklayınız

Bitkilere su verdikçe toprak içerisindeki elementler bitki tarafından kullanılır veya su ile akıp gider. Bir süre sonra bitki topraktan yeterli besini alamaz. Bu durum bitkinin dengesiz büyümesine ve yapra

klarını dökmesine, çiçek açmamasına, meyve vermemesine veya az vermesine, hastalıklara karşı dirençsiz olmasına neden olur. Bu durumu önlemek için bitkilerinize periyodik olarak bitki besini takviyesi yapmanız ge

rekir. Böylece bitkiler sağlıklı ve uzun ömürlü olur. Bitki besinleri tek tek verilebileceği gibi farklı element ve oranlar içeren kompoze gübre formunda da verilebilir.

Arıcılar Ziraat’in markası olan arc bitki besini ürünleri, bitkileriniz için hazırlanmış, içeriğinde bir çok elementi içeren genel kullanım amaçlı ürünlerdir.

Bitki besinleri topraktaki elementlerin bir kısmı zamanla bitki tarafından kullanılır, diğer bir kısmı ise bitki sulandıkça topraktan ayrılır ve toprak, besin elementleri bakımından fakir kalır. arc bitki besini bitkilerin ihtiyaç duyduğu elementleri içerir ve bitkinin gelişmesine yardımcı olur. Bitkinin yapraklarını canlandırır, çiçeklenmeyi arttırır, hastalıklara karşı dirençli olmasını sağlar. Dengeli ve sağlıklı büyüme için bitkiye yardımcı olur.

Evinizdeki, balkonunuzdaki ve bahçenizdeki tüm bitkileriniz için arc bitki besinini güvenle kullanabilirsiniz. Arıcılar Ziraat’ in 300ml yoğun kıvamlı sıvı ve 125gr katı olmak üzere, arc bitki besini markası altında bitki besini ürünleri bulunmaktadır.